Lalka Annabelle – prawdziwa historia

Lalka Annabelle po raz pierwszy pojawiła się w filmie „Obecność”, który przerażał nas w 2013 roku (reż. James Wan). Skromnie wyglądająca lalka jest jedną z najsłynniejszych lalek na świecie… jest również jedną z najbardziej nawiedzonych.

Lalka Annabelle to tak naprawdę Raggedy Ann

Raggedy Ann (w wolnym tłumaczeniu Szmaciana Ann) to jedna z najbardziej znanych lalek Ameryki, której pierwowzorem jest postać z książeczki dla dzieci. Raggedy Ann została stworzona przez amerykańskiego pisarza Johna Gruelle’a, była to postać z serii książek wydanych w 1918 roku.

Chociaż wiele firm robi lalki Raggedy Ann od 1920 roku, wersja Annabelle była prawdopodobnie wersją Georgene Novelties lub Knickerbocker Toy Company. W rzeczywistości lalka Annabelle nie wygląda tak złowieszczo jak przedstawia je Hollywood.

Lalka Raggedy Ann

Lalka Raggedy Ann.

Annabelle Higgins – nieżyjąca dziewczyna

Annabelle jest w rzeczywistości imieniem złowrogiego ducha, który nawiedził lalkę. Kiedy właściciele zaczęli dostrzegać dziwne sytuacje, zwrócili się po poradę do medium psychicznego, które stwierdziła że lalka jest opętana przez ducha zmarłej dziewczynki o imieniu Annabelle Higgins. Według medium, prawdziwa Annabelle zmarła w wieku 7 lat na tej samej ziemi, na której obecnie mieszka właścicielka lalki. Lorraine Warren zasugerowała, że lalka służyła jako inkarnacja ducha Higginsa, ponieważ nie udało jej się znaleźć odpowiedniego ludzkiego nosiciela.

Dwie udręczone dziewczyny

Lalka została pierwotnie zakupiona w sklepie przez kobietę jako prezent dla córki w 1970 roku. Jej córka Donna, dzieliła mieszkanie z koleżanką ze studiów pielęgniarskich Angie. To prawdopodobnie w ich mieszkaniu lalka stała się naczyniem dla martwej dziewczynki. Początkową Donna i Angie nie wiązały dziwnych wydarzeń, które miały miejsce w ich domu z niewinnie wyglądającą lalką. Jednak z biegiem czasu jej działania stawały się coraz bardziej przerażające. Od czasu do czasu, kiedy dziewczyny wracały do ​​domu, znajdowały lalkę w innych pozycjach niż ją zostawiły. Po kilku tygodniach zaczęły znajdować ją w różnych pokojach. Kiedy Angie i Donna odkryły że lalka zostawia ręcznie napisane wiadomości w mieszkaniu z napisem „Pomóżcie mi” i „Pomóżcie Lou”, postanowiły poprosić o pomoc

 Eda i Lorraine Warren

Eda i Lorraine Warren.

Annabelle czasami krwawi

Właściciele Annabelle kilkakrotnie zgłaszali że znajdowali na niej krwawe plamy. Zarówno Warrenowie, jak i Donna twierdzą, że znaleźli na piersi Annabelle małe plamki krwi, a także plamy krwi na jej rękach. Nawet po zbadaniu próbek krwi nie udało się znaleźć żadnego wyjaśnienia dla tego zjawiska. Próbki krwi nie pasowały do żadnego z właścicieli. Krewa spierano, jednak po kilku dniach pojawiła się ponownie.

Lalka prawie doprowadziła do śmierci człowieka

Annablle potrafiła sobie upodobać człowieka na którym skupiała swoją złowrogą moc. W tym czasie jedna z dziewczyn (Angie) była zaręczona z człowiekiem o imieniu Lou (co wyjaśniają notatki wspomniane powyżej). Od pierwszego dnia Annabelle i Lou nie dogadywali się. Nieraz powiedział Angie, że lalka jest zła i żeby się jej pozbyła. Annabelle nie była zadowolona z opinii Lou i postanowiła wyrazić swoje uczucia. Pewnej nocy, gdy Lou był w łóżku, coś go obudziło, pełen przerażenia odkrył że nie może się poruszać. Spojrzał w dół i zobaczył Annabelle u jego stóp. Lalka podpełzła do jego klatki piersiowej, zaczęła go dusić aż do utraty przytomności. Kiedy obudził się następnego ranka opowiedział o wszystkim dziewczynom, był pewien że to co wydarzyło się poprzedniej nocy nie było snem.

Kolejnego razu Annabelle postanowiła rzucić się na młodego mężczyznę. Tym razem czekała aż para znajdzie się w ciemnym pokoju. Kiedy Lou poszedł zapalić światło, poczuł dziwne uczucie, jakby ktoś znajdował się za jego plecami. W pewnym momencie poczuł ostry ból brzucha, po włączeniu światła sprawdził żołądek i zauważył kilka krwawych ran, które wyglądały jak zadrapania. Pośrodku pokoju Lou i Angie zobaczyli niewinnie siedzącą na podłodze Annabelle.

Donna oddała lalkę Warrenom, w jej mieszkaniu odprawiono egzorcyzmy. Badacze widywali Annabell w ruchu, nigdy jednak nie zostali przez nią zaatakowani.

Lalka w Occult Museum w Monroe

Lalka w Occult Museum w Monroe

Co dzieje dzieje się z laką?

Anabelle znajduję się w centralnym punkcie w Occult Museum w Monroe (Connecticut), założonego przez demonologów Eda i Lorraine Warren’s, w prawdziwym życiu nawiedzona lalka była ulubionym tematem badaczy zjawisk paranormalnych. Mówi się, że lalka nadal jest niebezpieczna, dlatego umieszczono ją w oszklonej gablocie, zawieszając obok plakietkę: „Nie otwierać”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *