Las samobójców – Aokigahara

Nazywany „idealnym miejscem do umierania”, las Aokigahara w Japonii ma nieszczęsne wyróżnienie, drugiego na świecie miejsca najbardziej popularnego do odebrania sobie życia, (Pierwszy to most Golden Gate). Wiele osób które odwiedziły ten teren opowiadały o mrocznej atmosferze która tam panuje. Raczej nikt nie chciałbyś wybrać się tam na spacer po zapadnięciu zmroku.

Japońscy duchowni wierzą, że samobójstwa popełnione w lesie przeniosły drzewa Aokigahary, generując paranormalną aktywność i uniemożliwiając wielu ludziom powrót z lasu. Kompasy w tym miejscu są bezużyteczne przez bogate złoża żelaza magnetycznego w glebie wulkanicznej obszaru.

Tablica ostrzegająca przed samobójstwem (źródło zdjęcia: reddit.com).

Zastanów się, zanim wejdziesz do lasu

Przed samym wejściem można natknąć się na tablicę nakłaniającą przyszłych samobójców do zmiany swoich planów. Ze względu na rozległość lasu zdesperowani goście raczej nie spotykają się z nikim w „Morzu Drzew”, więc policja zamontowała dodatkowo znaki na drzewach: „Twoje życie jest cennym darem od rodziców” i „Proszę skonsultować się z policją, zanim zdecydujesz się umrzeć!. To jednak nie powstrzymuje wielu ludzi przed zaplanowanym samobójstwem. Japończycy przykładają wielką wagę do kariery zawodowej, porażka w tej sferze życia często wiąże się z najgorszym scenariuszem jaki możemy sobie wyobrazić.

Zagłębiając się w las można odczuć panujący tam śmiercionośny klimat, który nasila się z każdą spędzoną tam minutą. Spacerując po lesie z pewnością znajdziemy dziesiątki zawieszonych na gałęziach pętli na których jakiś czas temu wisieli ludzie. Widok pozostałych pętli wydaje się bardzo przerażający, to jednak nie koniec podczas dalszej drogi możemy trafić na zwłoki któregoś samobójców. Teren lasu Aokigahara to prawdziwe cmentarzysko, znajduje się tam ludzkie kości a także masa rzeczy osobistych należących niegdyś do osób które właśnie tutaj odebrały sobie życie.

Corocznie w lesie Aokigahara znajdowanych jest około 70 ciał, przez wolontariuszy którzy czyszczą las, ale wielu jest wiecznie utraconych w gęstym zalesieniu. Władze japońskie przerwały publikowanie dokładnych liczb samobójstw, aby zmniejszyć popularność niesławnego miejsca.

Góra Fuji

Góra Fuji (źródło zdjęcia: multiculticlub.com).

“Kompletny przewodnik samobójcy”

Położony nad górę Fuji las od zawsze wybierany był przez przyszłych samobójców, jednak prawdziwy wzrost samobójstw odnotowano w 1993 roku kiedy to wydana została książka “Kompletnie przewodnik samobójcy”, według autora rozsławiony las jest idealnym miejscem na zakończenie swojego żywota. Wspomniane przewodnik bardzo często znajdowano obok zwłok.

Oznaczanie drogi wstążeczkami

W lesie natrafić też można na cieniutkie kolorowe wstążeczki pozostawione są przez osoby które nie są jeszcze pewne czy chcą odebrać sobie życie. Wstążki są ich możliwością do odnalezienia drogi powrotu, niestety bardzo często na końcu tasiemki odnaleźć można zwisające z drzewa martwe ciało.

Miejscowi twierdzą, że las przyciąga trzy typy gości: trekkerzy – zainteresowani malowniczymi widokami Góry Fuji, spragnieni wrażeń – osoby mając nadzieję na własne oczy zobaczyć ludzki nieszczęście oraz tych którzy nie planują nigdy powrócić z tego miejsca. Podobno przyszłych samobójców można łatwo rozpoznać. Zmierzają oni pogrążeni w depresji i z błędnym wzrokiem spoglądają w stronę lasu. Jaki jest powód takiej decyzji? Z pewnością każdy inny. Rozpad rodziny, nałogi bądź globalny kryzys, który doprowadza do bankructwa przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *