Baba Wanga i jej przepowiednie

Niewidoma jasnowidzka z Bułgarii, która przepowiedziała zamachy z 11 września w 2001 (9/11), a także wiele innych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich dziesięcioleciach. Trafność jej przepowiednia oraz szczegóły jakie w nich podaje przyprawia i gęsią skórkę nawet sceptyków. Kim jest Baba Wanga i jakie jej przepowiednie się spełniły? Oto wszystko, co musisz wiedzieć na temat słynnej bułgarskiej wizjonerki, zwanej też Nostradamusem Bałkanów.

Życiorys Baby Wangi

Vangelia Pandeva Dimitrova urodziła się w 1911 roku w Strumicy na terenie dzisiejszej Bułgarii. Pochodziła z bardzo ubogiej rodziny. Wychowywana była tylko przez ojca, kiedy miała cztery lata straciła matkę.

Utrata wzroku

Baba Wanga wzrok straciła w wyniku gwałtownego huraganu, który wzniósł ją w górę, a następnie cisnął nią mocno o ziemię. Przyszła wizjonerka doznała licznych uszkodzeń ciała. Kiedy została odnaleziona przez bliskich, jej oczy były pełne piasku. Brak środków finansowych nie pozwolił jej na przeprowadzenie operacji.

Młody Baba Wanga (źródło zdjęcia: nadziejadlaciebie.blogspot.com).

Dar jasnowidzenia

Umiejętności jasnowidzenia ujawniły się u Baby Wangi w wieku 30 lat. Diagnozowała choroby, doradzała jak można je wyleczyć oraz przepowiadała co czeka ludzi w przyszłości. Każdego dnia odwiedzały ją setki ludzi, którzy byli ciekawi przyszłych wydarzeń. Baba Wanga stała się na tyle sławna, że w 1942 odwiedził ją sam car Borys III.

Wierzyła, że dar jasnowidzenia pochodzi od Boga. Jak sama mówiła: “On pozbawił mnie ludzkiego wzroku, ale dał mi inne oczy, bym zobaczyła świat widzialny i niewidzialny”.

Baba Wanga była niepiśmienna i nigdy sama nie spisała swoich przepowiedni. Robili to za nią inni ludzie, słuchający tego co mówiła. Nie mówiła po bułgarsku, porozumiewała się bardzo trudnym do zrozumienia dialektem macedońskim. Z tego powodu wiele z przepowiedni zostało błędnie przetłumaczonych.

Śmierć Baby Wangi

Jasnowidzka zmarła w 1996 roku na raka piersi (celowo nie poddała się operacji usunięcia guza). Wielu ludzi twierdziło, że kobieta znała dokładną datę swojej śmierci. Jej ciało zostało pochowane we wsi Raputie.

Niewidoma jasnowidzka Baba Wanga (źródło zdjęcia: thehits.co.nz).

Najsłynniejsze przepowiednie Baby Wangi

Wiele z przepowiedni Baby Wangi okazało się prawdą. Poniżej można zapoznać się z najważniejszymi z nich.

 • Katastrofa okrętu podwodnego Kursk – W 1980 roku niewidoma jasnowidzka przewidziała, że ​​w sierpniu 1999 roku: „Kursk zostanie pokryty wodą i cały świat będzie płakać nad nim”.

  Wiadomość o katastrofie okrętu podwodnego Rosjanie długo trzymali w tajemnicy, podali ją dopiero dwa dni później. Na pokładzie okrętu znajdowało się 118 członków załogi. Część z nich przeżyła moment wybuchu. 23 marynarzy, którzy ocaleli zgromadziło się w jednym z przedziałów łodzi, czekając na pomoc. Niestety, akcja ratunkowa była prowadzona bardzo nieudolnie i cała załoga straciła życie na pokładzie okrętu. Kursk zatonął na Morzu Barentsa 12 sierpnia 2000 roku.

 • 9/11 – W 1989 Baba Wanga powiedziała: „Horror, horror! Amerykańscy bracia padną po tym, jak zostaną zaatakowani przez stalowe ptaki. Wilki będą wyć w krzaku, a niewinna krew będzie tryskać”.

  11 września 2001 roku porwane przez terrorystów samoloty uderzyły w World Trade Center w Nowym Jorku. Podczas zamachu zginęły tysiące ludzi, 9/11 to jeden z najczarniejszych dni w historii Stanów Zjednoczonych.

 • Brexit – Teoretycy wierzą, że przepowiedziała Brexit – posuwając się nawet do stwierdzenia, że ​​Europa, jaką znamy, „przestanie istnieć” do końca 2016 roku. Czy wieszczka miała na myśli wzmożony napływ muzułmanów do Europy w ostatnich latach?

 • III Wojna Światowa – Przepowiednia mówiła o tym, że Trzecia Wojna Światowa rozpocznie się 10 listopada 2010 i zakończy w październiku, cztery lata później. Rozpocznie się od prowokacji i lokalnej wojny, gdzie zostanie użyta broń chemiczna lub nuklearna.

  Oczywiście tak się nie stało, może ktoś nieopatrznie spisał słowa wieszczki lub ona sama źle odebrała przesłane znaki.

 • Upadek Syrii – Przed śmiercią wieszczka oznajmiła mrożące krew w żyłach proroctwo o wykorzystaniu broni jądrowej. Wielu znawców tematu oraz życiorysu słynnej jasnowidzki twierdzi, że ostrzegła przed przegraną w Syrii, w której „muzułmanie użyliby broni chemicznej lub przeciwko Europejczykom”.

  Przepowiednia jest niesamowicie podobna do ataku gazowego w Syrii, który jak sądzono, został przeprowadzony na zlecenie syryjskiego przywódcy Baszara al-Assada.

  Jasnowidzka często powtarzała, że koniec świata jaki znamy rozpocznie się od upadku Syrii. Oto jej słowa: “Często pytają mnie kiedy przyjdzie czas. Odpowiadam im, że jeszcze nie teraz. Jeszcze nie upadła Syria! Syria padnie u stóp zwycięzcy, ale zwycięzca nim nie będzie”.

Przyszłe przepowiednie niewidomej mistykczki

Niektóre osoby podważają źródło pochodzenia przepowiedni wybiegających stulecia do przodu, w tym siostrzenica Wangi. Twierdziła, że Wanga rzeczywiście mówiła o przyszłości Ziemi, jednak w żadnym wypadku nie wspominała konkretnych dat odnośnie dalekiej przyszłości. Z tego co zapamiętał to Baba Wanga mówiła, że ma kontakt z istotami z Kosmosu i my kiedyś też będziemy mieli.

Przytoczę jednak kilka z najbardziej intrygujących przepowiedni, na liście znajdują się losy ludzkości wybiegając aż 3000 lat w przyszłość. Wiele z tych przepowiedni to istne science-fiction, ale część z nich jest dość interesująca.

 • Chiny się wznoszą – Według prorokini Chiny staną się potęgą światową w 2018 roku. Wiele wskazuje, że tak się stanie w niedługim czasie, ponieważ Chiny już są gospodarczą i militarną potęgą.

 • Złoty wiek – W latach 2025-2028 zostanie utworzone nowe źródło energii, a globalny głód zacznie być eliminowany. W tych samych latach odbędzie się udana ekspedycja na Wenus.

 • Pokrywy lodowe topią się – Od 2033 do 2045 roku wszystkie polarne pokrywy lodowe stopnieją, powodując wzrost poziomu oceanów, woda przykryje wiele miast na świecie. Tymczasem muzułmanie rządzą Europą, a chrześcijanie są napiętnowani i tępieni.

 • Klonowanie leczy większość chorób – Klonowanie pozwala lekarzom leczyć każdą chorobę, ponieważ ciało jest łatwo zastępowane. Każdy ludzki organ może być stworzony od podstaw. Transplantacja organów staję się najbardziej efektywną metodą leczenia – długość życia ludzi znacznie wzrasta.

 • Skolonizowanie Marsa – Sporo dzieje się od 2170 do 2256 roku, w tym kolonizacja Marsa. W kolejnych latach mieszkańcy Marsa domagają się niepodległości od ziemi, co doprowadzi do krwawej wojny na czerwonej planecie.

  Bardzo niepokojąca i tajemnicza przepowiednia jest przypisywana na 2221 rok, podczas poszukiwania życia obcego ludzie natrafiają na coś „strasznego”.

 • Podróże w czasie – W latach pomiędzy 2262 a 2304 ludzkość potrafi podróżować w czasie. W tych też latach francuscy partyzanci walczą z muzułmanami o władzę we Francji.

 • Koniec ziemi – Od 2341 roku rozpoczyna się seria klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka sprawia, że ​​nasza planeta nie nadaje się do zamieszkania. Ludzkość postanawia uciec do innego układu słonecznego. Dochodzi do licznych wojen o nieliczne zasoby naturalne.

 • Nieśmiertelne kosmiczne hybrydy – Od 4302 do 4674 wyeliminowano pojęcia zła i nienawiści, ludzie są nieśmiertelni i zasymilowali się z kosmitami.

 • Koniec wszystkich rzeczy – W 5079 wszechświat się skończy, Baba Wanga określała to końcem świata. Jest to ostatnia przepowiednia janowidzki.

Niezwykły dar – prawda czy fałsz?

Baba Wanga i jej przepowiednie fascynują do dziś. Zdecydowanie, była to kobieta bardzo wrażliwa na cierpienie innych ludzi. Udzieliła pomocy wielu osobom nie oczekując niczego w zamian.

Czy warto wierzyć w jej przepowiednie? Chyba każdy z nas musi sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Nigdy nie dowiemy się czy rzeczywiście to były prawdziwe przepowiednie czy jest to tylko doszukiwanie się podobieństw w różnych wydarzeniach z historii naszego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *